-
Poslao sam jednu poruku, a u specifikaciji saobraćaja je prikazano da sam je slao nekoliko puta u razmacima od po nekoliko sekundi.
Reč je o tzv. multipart porukama. Prema utvrđenim standardima jedna SMS poruka sadrži maksimalno 160 karaktera engleskog alfabeta. Poruka koju ste napisali, sadrži više od 160 karaktera i biće naplaćena kao dve ili više poruka, zavisno od broja karaktera u poruci, iako će do primaoca stići kao jedna. Primer: ako je vaša poruka dužine 165 karaktera, njeno slanje će biti tarifirano kao da je reč o dve poruke. Ako je ona dužine 325 karaktera, biće naplaćena kao da ste poslali tri poruke itd. Savetujemo da prilikom pisanja SMS poruka koristite slova engleskog alfabeta, jer slova č, ć, š, đ, ž u porukama mogu umanjiti broj slovnih mesta u poruci. Umanjenje može iznositi od 6 do 90 slovnih mesta, zavisno od modela telefona, pa ćete tako na primer, umesto 160, moći da upišete samo 70 karaktera. Više o ovome možete pogledati ovde
-
Poslao sam SMS poruke, a u specifikaciji saobraćaja su prikazane i naplaćene kao MMS.
Najčešće situacije kada telefonski aparat može promeniti format tekstualne u multimedijalnu poruku: - Jedna SMS poruka po važećim standardima može sadržati maksimalno 160 slovnih mesta engleskog alfabeta. Ukoliko poruka sadrži više od 160 karaktera, biće poslata kao niz od dve ili više poruka. Takođe, duža tekstualna poruka, odnosno sastoji se od nekoliko kratkih SMS poruka, kod pojedinih telefonskih aparata tip poruke menja iz SMS u MMS poruku kada poruka prevazilazi određeni broj karaktera. Najčešće je u pitanju niz od 5 do 10 standardnih poruka, odnosno kada poruka sadrži od 760 do 1520 karaktera - Ukolko jednu tekstualnu poruku, bez obzira na broj karaktera u poruci, šaljete na veći broj kontakata iz imenika - kada šaljete grupne SMS poruke, potrebno je da na vašem telefonu u podešavanjima za poruke, pod opcijom multimedijalne poruke (MMS), poništite izbor za slanje grupnih poruka u MMS formatu. - U polju primaoca poruke nije upisan broj telefona - U situaciji kada jednu poruku šaljete na veći broj kontakta iz imenika, može se dogoditi da određeni kontakt nema upisan broj telefona već samo imejl adresu. Tada se format tekstualne poruke, bez obzira na broj karaktera, menja u multimedijalnu poruku. U ovoj situaciji nije od važnosti broj kontakta na koji šaljete poruku. Kako biste izbegli promenu formata u MMS potrebno je da iz liste primaoca poruke uklonite sve kontakte koji nemaju definisan broj telefona.
-
Poslao sam poruku i dobio informaciju da nije isporučena, ali mi je ipak naplaćena.
Usluga koju naplaćujemo je slanje SMS poruke, a ne njeno dospeće na broj primaoca. Ukoliko ste poruku uspešno poslali, ona će biti naplaćena, bez obzira da li će biti isporučena ili ne. Da li će biti isporučena zavisi od brojnih faktora na koje nismo u mogućnosti da utičemo – da li je primalac dostupan, da li ima mogućnost prijema poruka, da li je na aparatu primaoca onemogućen (blokiran) prijem poruka sa vašeg broja i slično.
-
U poruci sam imao informaciju da imam još besplatnog saobraćaja, a u računu mi je naplaćeno korišćenje.
Trenutno stanje ažurira se nekoliko puta tokom dana, a najkasnije 24 časa od trenutka kada je konekcija na internet završena. Iz tog razloga se može desiti da saobraćaj koji ste ostvarili, još uvek nije bio ažuriran, pa ste dobili informaciju da imate još besplatnog saobraćaja na raspolaganju. Savetujemo da prilikom provere trenutnog stanja, uvek imate u vidu i period koji je potreban da se ostvareni saobraćaj ažurira, kao i da je u pitanju okvirni prikaz raspoloživog saobraćaja.
-
U specifikaciji imam konekcije od nekoliko KB koje nisam ostvario.
U ovim situacijama, najčešće je reč o nekom ažuriranju sadržaja ili proveri imejla koje je na uređaju podešeno da se vrši automatski, u određenim vremenskim intervalima. Savetujemo da proverite podešavanja aparata/aplikacije na uređaju, za koje je izabrano automatsko ažuriranje. Takođe, postoji mogućnost da je reč i o nekoj vrsti virusa, te svakako savetujemo da u tom slučaju prosledite uređaj na proveru ispravnosti ovlašćenom servisu.
-
Preuzimao sam sadržaj sa interneta i sada imam virus u aparatu/računaru.
Telenor nema mogućnost da korisnicima, s obzirom na brojnost sadržaja na internetu, garantuje apsolutnu bezbednost prilikom preuzimanja sadržaja. Za naše korisnike koji koriste internet pakete, omogućeno je preuzimanje Kasperski antivirus programa. Ujedno, za sve sadržaje preuzete sa našeg wap/web sajta, možemo garantovati sigurnost.
-
U računu mi je fakturisan internet, a ja ga ne koristim.
Telefonski uređaji novije generacije, imaju mogućnost stalnog povezivanja na internet u zavisnosti od podešavanja, a svaki ostvareni internet saobraćaj se iskazuje u računu. Podešavanja u uređaju birate prema svojim potrebama i, nažalost, ne postoji mogućnost da Telenor snosi odgovornost za njih, kao ni za karakteristike aparata.
-
Koristim WIFI a naplaćen mi je internet.
Kada internet koristite putem bežične mreže (WiFi), neophodno je da prilikom konektovanja obratite pažnju na pristupnu tačku (Access point) preko koje se povezujete. Ukoliko WiFi pristupna tačka na uređaju nije pravilno podešena ili ne funkcioniše, internet saobraćaj će biti ostvaren putem mobilne mreže. Internet saobraćaj koji ostvarite preko WiFi mreže se ne ostvaruje preko SIM kartice i ne beleži se u specifikaciji.
-
U računu mi je obračunat roming saobraćaj, a nisam koristio roming.
Kada koristite telefon u blizini međudržavne granice, vaš telefon može da prihvati signal sa bazne stanice stranog mobilnog operatora. To znači da ćete biti u sitauciji da koristite roming uslugu, a da realno niste napustili Srbiju. Ovo se obično dešava ako ste na telefonu podesili automatski izbor mreže. Da biste izbegli neželjeno korišćenje rominga dok boravite u pograničnom području, potrebno je da u okviru telefona pronađete opciju za odabir režima mreže, zatim izaberete opciju za ručno biranje mreže i nakon toga iz liste ponuđenih operatora odaberete Telenor...
-
U specifikaciji mi je prikazano da sam slao poruke ka broju +38163100100, nisam slao poruke ka tom broju/ slao sam poruke ka drugim brojevima.
Prilikom slanja SMS poruka iz inostranstva u specifikaciji saobraćaja najčešće se ne vidi broj telefona na koji je poruka poslata, već se kao broj prikazuje broj Telenor servisnog centra +38163100100. Da li će biti prikazan broj na koji je poruka iz mreže inostranog operatora poslata ili samo broj servisnog centra matičnog operatora zavisi isključivo od tehničkih mogućnosti mreže inostranog operatora.
-
Ne slaže mi se količina ostvarenog GPRS saobraćaja u specifikaciji i računu.
Obračunska jedinica za GPRS u romingu zavisi od roming tarife koju koristite. U roming tarifi „10MB do kraja dana“ ili „50MB do kraja dana“, obračunska jedinica je 1 kB, dok se u okviru Standardne roming tarife saobraćaj zaokružuje po principu 5+100 kB. To znači da će sve sesije do 5 kB biti zaokružene na 5 kB, a nakon toga internet saobraćaj se zaokružuje u blokovima od po 100 kB. Na primer: Ostvarili ste konekciju od 18 kB, u specifikaciji će biti prikazano za ovu konekciju da je količina prenetih podataka 18 kB, a u računu će biti prikazano 105 kB (u skladu sa obračunskom jedinicom).
-
U računu mi je prikazan GPRS saobraćaj, a ja ga nisam koristio u romingu.
U ovom slučaju može biti više razloga: a. Prilikom slanja i prijema MMS poruka, razmenjuje se određena količina saobraćaja (GPRS saobraćaj). Kada koristite broj van matične mreže, ostvareni prenos podataka se naplaćuje po važećem cenovniku za roming uslugu, kako za prijem, tako i za slanje MMS poruka. Savetujemo da, pre odlaska u inostranstvo, podesite vaš uređaj da MMS poruke preuzimate manuelno (ručno), pa ćete sami imati mogućnost da odlučite da li želite da je preuzmete. b. Aktivirano vam je automatsko ažuriranje podataka na uređaju, te samim tim niste ni bili svesni da se neki prenos podataka vrši. Naš savet je da proverite podešavanja aparata i aplikacije na uređaju kako biste izbegli ovu situaciju. Najčešće aplikacije koje se same ažuriraju su vremenska prognoza, vesti, e-mail poruke, društvene mreže (Facebook, Viber i sl.)
-
U specifikaciji su evidentirani brojevi koje nisam pozivao, već su sa tih brojeva mene pozivali a pozivi su naplaćeni
Kada se nalazite u matičnoj mreži, svi dolazni pozivi su vam besplatni. U situaciji kada se nalazite u inostranstvu i koristite usluge druge mreže, ovi pozivi se naplaćuju. Iz tog razloga vas molimo da proverite specifikaciju saobraćaja koju ste preuzeli, gde ćete uočiti razliku između poziva koje ste primili i koje ste uputili. U koloni "Tip" se kod odlaznih poziva iz inostranstva prikazuje oznaka MOC, a kada je u pitanju primljeni poziv oznaka je MTC.
-
Naplaćen mi je poziv koji je evidentiran u specifikaciji saobraćaja, a u koloni gde bi trebalo da bude prikazan broj je prazno polje.
U slučaju dolaznog poziva kada koristite usluge druge mreže, strani operatori nisu u obavezi da nam dostave i informaciju o broju koji vas je pozivao. Naime, te mreže nekada nisu u mogućnosti da pruže ovu informaciju, pa se dešava, da u specifikaciji vašeg saobraćaja ne postoji tačan podatak o broju koji vas je pozivao, već samo podatak o trajanju dolaznog poziva označen kao MTC.
-
Zašto mi telefon ne prikazuje naziv mreže koju koristim u romingu?
Svaka mobilna mreža u svetu ima jedinstvenu numeričku oznaku u vidu petocifrenog koda koji se ne menja. Pored numeričke oznake, sve mreže imaju ime po kojem ih prepoznajemo i koje se vremenom može promeniti. Prilikom proizvodnje telefona, numeričke oznake svih mobilnih mreža se povezuju sa trenutno aktuelnim imenom mreže i upisuju u softver telefona. U slučaju promene naziva mreže, aparat će prema numeričkoj oznaci prikazivati ili prethodni naziv mreže ili numeričku oznaku, iako je u međuvremenu došlo do promene imena mreže.
-
Kupio sam roming kartu za Crnu Goru, a naplaćen mi je saobraćaj.
Roming karta važi isključivo za ostvaren saobraćaj u mreži Telenor Crna Gora (MNE). Za korišćenje roming karte, potrebno je da u okviru telefona pronađete opciju za odabir režima mreže, zatim izaberete opciju za ručno biranje mreže i nakon toga iz liste ponuđenih operatora odaberete Telenor MNE.
-
Zašto mi telefon prikazuje Promonte, a ne Telenor Crna Gora?
U zavisnosti od tipa i godine proizvodnje uređaja koji koristite, Telenor mreža u Crnoj Gori na ekranu vam može biti prikazana kao Telenor, Promonte, YU 02, 220 02, 29701, ME 01.
-
Imao sam propušten poziv sa nepoznatog broja iz inostranstva i kada sam pozvao da proverim, račun mi se veoma uvećao.
Ukoliko imate propušten poziv/SMS od strane inostranog broja koji vam nije poznat, naš savet je da taj broj ne pozivate i ne šaljete SMS poruke. Može se desiti da iza ovakvih brojeva stoje razni servisi (razni hotlajn servisi i slično) ili različiti satelitski brojevi, koji imaju visoku cenu pozivanja/slanje SMS, koje dovodi do neželjenog uvećanja računa. Telenor ne može utvrditi prirodu tih brojeva, kao ni u koju se svrhu koriste, te zbog toga nema mogućnost njihove blokade.
-
U specifikaciji mi je prikazana jedna dužina trajanja poziva, a u računu druga.
U specifikaciji saobraćaja, prikazuje se realno trajanje poziva (bez primene obračunskog intervala), dok se u računu prikazuje trajanje koje podleže naplati sa primenom obračunskog intervala. Primer: poziv je trajao 43 sekunde. Na paketima gde je obračunski interval 60+1, u specifikaciji će biti prikazan poziv u trajanju od 43 sekunde, a u računu 60 sekundi. Naš je predlog da proverite koji je obračunski interval na paketu koji koristite i njega primenite na dužinu poziva koji ste ostvarili, a koja vam je u specifikaciji prikazana.
-
Imam evidentiran poziv ka inostranoj mreži, a nisam ga ostvario.
U slučajevima kada su aparati doneti iz inostranstva i imaju podešene parametre strane mreže, može se desiti slučajno iniciranje konekcije na internet na neželjeni način.. Naime, ovi uređaji mogu imati posebna podešavanja i mogu se povezati na internet i preko broja koji je vezan za stranu mrežu za čije je korišćenje namenjen. Ovo možete prepoznati proverom specifikacije, gde ćete umesto oznake “tfusl” koja označava telefonske usluge (poziv), imati oznaku DATAA, koja označava prenos podataka. Savetujemo da se u ovim situacijama obratite ovlašćenom servisu radi provere podešavanja aparata.
-
Rekli su mi da je preusmerenje poziva besplatno.
Aktiviranje usluge preusmerenje poziva je besplatno, ali se korišćenje usluge naplaćuje i prikazuje kao da ste pozvali broj na koji je poziv preusmeren. Upravo zato će preusmerenje biti tarifirano kao odlazni poziv sa broja sa kog preusmeravate pozive. Izuzetak je preusmerenje na govornu poštu koje je besplatno, osim u slučaju kad je broj sa koga vršite preusmerenje u romingu. Više o tome možete pogledati na sledećem linku
-
Zaključio sam aneks i promenio paket, ali mi se uvećalo trenutno stanje.
Promena paketa u toku obračunskog perioda dovodi do srazmernog obračuna saobraćaja. To podrazumeva da vam se u tom obračunskom periodu dodeljuje količina saobraćaja prema broju dana korišćenja svakog od paketa, a na isti način vam je obračunata i mesečna pretplata. NAPOMENA: Srazmerni obračun cene pretplate i saobraćaja ne važi za tarifne pakete koji su kombinacija postpejd i pripejd sistema plaćanja (paketi sa fiksnom pretplatom koju nije moguće prekoračiti).
-
U računu mi se pojavljuju neki Premium servisi
Premium servisi su razni informativni i zabavni sadržaji, kojima se može pristupiti putem telefonskog poziva, slanjem poruka ili preko GPRS/WAP servisa. Premium servisi podrazumevaju se sledeći sadržaji: chat, glasanje na TV i radio emisijama, obaveštenja banaka, nagradne igre, licitacije ili testovi, kupovinu multimedijalnih sadržaja (igrica, pozadina za telephone, melodija, animacija, softvera i slično. Princip naplate određuje pružalac usluge (provajder) i to: servisi koji se naplaćuju na osnovu iniciranog zahteva od strane korisnika (jednokratni) i servisi kod kojih iniciranim zahtevom sa vaše strane prihvatate princip pretplate (pretplatni). Ukoliko niste sigurni koji od servisa vam je tarifiran, uvek se možete informisati putem Kontakt centra pozivom na broj 063/9000. Naš savet je da pre nego počenete sa korišćenjem nekog Premium servisa da se detaljno o njemu informišete.
-
Telefonu koji je kupljen preko Telenorovog prodajnog kanala je potreban servis. Šta je u tom slučaju neophodno uraditi?
Prilikom zaključenja Ugovora ili Aneksa ugovora sa našom kompanijom uz koji kupujete telefonski uređaj/tablet, dobijate garanciju čije je trajanje 24 meseca. U garantnom listu, dobijenog od strane proizvođača, je precizirano da će telefon biti servisiran ako dođe do kvara zbog redovnog i standardnog korišćenja. Ukoliko servis, prilikom provere ispravnosti aparata, uoči nedostatak u radu uređaja koji je nastao usled nepridržavanja uslova definisanih u garantnom listu, popravka će biti omogućena samo uz novčanu nadoknadu, odnosno o vašem trošku.
-
Procedura za predaju i prijem telefona
Aparat na proveru ispravnosti možete doneti u Telenor prodavnicu ili direktno u ovlašćeni servis. Aparat donesite sa dodatnom opremom i garantnim listom.
-
Da li dobijam zamenski aparat prilikom predaje uređaja na servis ? U kom roku je neophodno vratiti zamenski uređaj? Ako sam oštetio zamenski uređaj koja je procedura?
Ukoliko predate aparat servisu na testiranje preko Telenorove poslovnice, preuzeti uređaj će biti poslat u ovlašćeni servis. Pri tome naša kompanija će vam omogućiti korišćenje zamenskog telefona za čitavo vreme trajanja popravke telefona. O prispeću uređaja iz servisa ćete biti pravovremeno obavešteni, a njegovo preuzimanje sa servisa (i vraćanje zamenskog aparata) je neophodno uraditi u roku od 30 dana od prijema obaveštenja. U slučaju da ne preuzmete telefon sa servisa biće potrebno da regulišete naknadu za zamenski uređaj, u skladu sa reversom potpisanim prilikom njegovog preuzimanja. Takođe, ukoliko je zamenski uređaj oštećen, biće potrebno da kroz sledeći mesečni račun regulišete naknadu za zamenski telefon.
-
Ko sme da preda uređaj na proveru ispravnosti?
- Kod fizičkih lica, donosilac telefona na popravku može biti vlasnik telefona ili drugo lice koje ima sudsko ili opštinsko ovlašćenje.
- Kod pravnih lica, donosilac može biti bilo koja osoba, sve dok ispunjava jednu od sledećih opcija:
o Odgovorno lice dolazi sa ličnom kartom i pečatom kompanije za overu reversa
o Osoba dolazi sa ličnom kartom na uvid i ovlašćenjem kompanije potpisanim i overenim pečatom od strane odgovornog lica -
Koliko traje garancija na telefon/tablet? Da li se produžava garancija na telefon/tablet za period testiranja njegove ispravnosti od strane servisa?
Garancija na telefon/tablet važi 24 meseca od dana kupovine. Ukoliko je uređaj testiran od strane ovlašćenog servisa njegova garancija se produžava za vreme koje je taj aparat proveo na proveri ispravnosti.
-
Koliko traje garancija na dodatnu opremu?
Garantni rok na dodatnu opremu uređaja nekog proizvođača zavisi od toga koji je proizvođač u pitanju. Za više informacija o tome pozovite Kontakt centar na broj 0639000.
-
Da li je zakonom definisan maksimalan broj dana za proveru ispravnosti uređaja od strane servisa?
Novim zakonom koji važi za korisnike (fizička lica) precizirano je da u roku do 30 dana od dana podnošenja reklamacije korisnik može da očekuju da se izvrši popravka ili eventualna zamena aparata ukoliko se potvrdi kvar na uređaju
-
Pre nego da predate telefon na servis preporučujemo da:
Sačuvajte podatke (ukoliko je to moguće) sa uređaja a koji tokom procesa provere ispravnosti od strane servisa mogu biti obrisani. U uputstvu koji dobijate uz uređaj se nalazi i deo koji opisuje kako napraviti kopiju sadržaja sa aparata kako bi oni bili sačuvani za dalju upotrebu.
-
Kupili ste aparat u čijem imenu se pominje Telenor. Ko proverava ispravnost tih telefona?
Ispravnost uređaja, koji u svom nazivu imaju prefiks Telenor, proverava servis kojeg je za to ovlastio proizvođač tog modela aparata. O tome koji konkretno servis proverava ispravnost vašeg telefona /tableta možete saznati preko Kontakt centra na broju 0639000.
-
LAPTOP/MODEM
Slično kao i kod telefona, ukoliko kupite računar ili modem preko Telenora, na njegov rad dobijate garanciju. Trajanje garantnog roka za računare i modeme/MiFi rutere je 24 meseca. Ako se pridržavate uputstva za korišćenje ovih uređaja definisanih u garantnom listu imaćete pravo na njihovo servisiranje. U suprotnom, popravka kvara je moguća ali o vašem trošku.
-
Laptop - procedura za predaju na servis/prijem sa servisa
Slanje laptopa na servis za testiranje se vrši preko Telenorove poslovnice ili preko kurirske službe, a koju šalje ovlašćeni servis. Ukoliko se odlučite za drugu opciju neophodno je da kontaktirate servisera telefonom i napravite dogovor oko preuzimanja (npr. na kojoj se adresi preuzima laptop i slično), a kontakt telefone ovlašćenih servisera možete saznati preko našeg Kontakt centra na broju 0639000
-
Procedura za predaju modema/MiFi rutera na servis
Predaju modema/MiFi rutera na proveru ispravnosti vršite u Telenor prodavnici uz dostavljanje garantnog lista. Nakon prijema modema/MIFi rutera njegovu ispravnost proverava ovlašćeno lice iz Telenora, a po potrebi neki modeli ovih uređaja šalju se ovlašćenom servisu.
-
Da li se produžava garancija na računar odnosno modem/MiFi ruter za period testiranja njegove ispravnosti od strane servisa?
Garancija na računare kao i na modeme/MiFi rutere važi 24 meseca od dana kupovine. Ukoliko je uređaj testiran od strane ovlašćenog servisa njegova garancija se produžava za vreme koje je taj aparat proveo na proveri ispravnosti.
-
Servis je odobrio zamenu mog laptopa? Koliko važi garancija na novi laptop koji sam dobio umesto prethodnog?
Garantni rok za laptop računare je dve godine i on se odnosi i na nov računar koji ste dobili u zamenu za prethodni.
-
Da li je zakonom definisan maksimalan broj dana za proveru ispravnosti modema/MiFi rutera/računara od strane servisa?
Slično kao i kod telefonskih aparata, za modeme/rutere i laptopove je novim zakonom koji važi za korisnike (fizička lica) precizirano da u roku do 30 dana od dana podnošenja reklamacije korisnik može da očekuju da se izvrši popravka ili eventualna zamena računara ukoliko se potvrdi kvar na uređaju.
-
Od pre nekoliko dana ne mogu da pozivam i da surfujem netom, a ne rade mi ni aplikacije. O čemu je reč?
Proverite da li je na broju uvedena zabrana odlaznog saobraćaja jer kredit nije dopunjen duže od 60 dana. Podatak je dostupan putem aplikacije i portala Moj Telenor, na početnom ekranu.
-
Kako mogu da pređem na postpejd?
Prelazak sa pripejda na postpejd možete izvršiti putem aplikacije i portala Moj Telenor, pozivom na 0639000, kao i posetom poslovnice.
-
Kako mogu da proverim koji tarifni paket koristim?
Naziv svog tarifnog paketa možeš da proveriš na početnom ekranu aplikacije i portala Moj Telenor.
-
Kada se plaća učešće? Mogu li da ga platim na rate?
Korisnik učešće plaća prilikom preuzimanja uređaja, u celosti. Ne postoji mogućnost plaćanja učešća na rate.
-
Poručio/la sam karticu putem webshopa, ali nije aktivna kada je ubacim u telefon. O čemu je reč?
Ukoliko je kartica sa novim brojem isporučena na kućnu adresu, potrebno je sačekati aktivaciju ugovora, kako bi broj bio aktivan. Aktivacija ugovora vrši se nakon što nam kurir vrati potpisan dokument i za to je obično potrebno nekoliko radnih dana.
-
Prilikom obnove ugovora sam izabrao/la ponudu u okviru koje mogu da kupim telefon u svakom trenutku. Međutim, tokom poručivanja dobijam info da kupovina nije moguća jer na broju postoji ugovorna obaveza. O čemu je reč?
Ukoliko prilikom kupovine dobijate poruku da na broju postoji ugovorna obaveza, kontaktirajte nas putem kanala Podrške (Facebook, Twitter, mejl ili pozivom na 0639000).
-
U kom periodu kurirska služba vrši isporuku?
Kurirska služba vrši isporuku radnim danima od 8 do 16h, kao i subotom do 12h (isporuka subotom dostupna je samo u određenim gradovima).
-
Kako da pošaljem prigovor?
Pismenim putem slanjem dopisa koji sadrži broj telelefona ili broj pretplatničkog ugovora na koji se prigovor odnosi, kao i naznačenu adresu prebivališta na koju je moguće proslediti pisani odgovor.
Pismeni prigovor se podnosi:
- faksom na broj 063/9001 za fizička lica, odnosno na broj 063/9002 za pravna lica;
- elektronskim putem na mejl adresu reklamacije@telenor.rs;
- poštom na adresu Omladinskih brigada 90, 11070 Novi Beograd;
- ličnim dolaskom u najbližu Telenor prodavnicu.
Reklamaciju možete da podnesete i usmenim putem (za fizička lica) pozivom kontakt centra na broj 063/9000 ili u Telenor prodavnici.
Na osnovu uložene reklamacije, korisniku će u elektronskoj ili pisanoj formi, biti izdata potvrda odnosno delovodni broj pod kojim je reklamacija zavedena u evidenciji primljenih reklamacija Telenora.
Više informacija o proceduri podnošenja prigovora pronađite ovde -
Platio sam račun, kada će mi biti proknjižena uplata?
Za uplate izvršene u banci, pošti ili nekoj od menjačnica koje imaju platni promet, knjiženje zavisi od termina izvršene uplate, pa iz tog razloga sama uplata može biti rasknjižena istog dana, sutradan ili nakon vikenda (ako je plaćanje izvršeno tokom istog).
Kao najjednostavniji i najefikasniji način plaćanja mesečnih računa predlažemo aplikaciju Moj Telenor, e-račun ili plaćanje direktno u nekoj od naših poslovnica. Svi računi plaćeni na ovaj način do 21:50h, knjiže se istog dana. -
Zašto mi je naplaćeno ponovno uključenje broja?
Za ponovno uključenje broja, bez obzira da li ste koristili opciju "Uključenje na reč" ili je uključenje obavljeno po knjiženju uplate, naplaćuje se naknada po važećem cenovniku u iznosu od 299,00 dinara sa porezom.
-
Kako da sklopim ugovor i koja dokumentacija mi je potrebna?
Ugovor može zaključiti punoletno lice.
U zavisnosti od statusa lica potrebno je dostaviti sledeća dokumenta:
Državljani Republike Srbije:
- lična karta izdata od strane MUP Srbije
- lica sa Kosova i Metohije koja imaju prebivalište na Kosovo i Metohiji, a prijavljen boravak u Srbiji, potrebno je da na uvid dostave i prijavu boravišta,dodatni dokument (kreditna ili čekovna kartica na kojoj se nalazi potpis, pasoš ili vozačka dozvola na kojima se nalazi fotografija).
Lica sa ličnom kartom za strance zasnivaju pretplatnički odnos sa istim dokumentima kao i ostali državljani Republike Srbije.
Osobe sa invaliditetom:
- Rešenje da su korisnici naknade za pomoć i negu drugih lica, potvrdu da se radi o povlasćenom licu i potvrdu od područne organizacije da im je neophodan mobilni telefon
- Rešenje o upisu u registar kod odgovarajućeg drzavnog organa.
Strani državljani:
- Važeći pasoš
- Odobrenje privremenog boravka izdato od Uprave za strance nadležnog SUP-a pri MUP-u R.Srbije čiji rok važnosti nije kraći od 6 meseci od dana podnošenja zahteva za zasnivanje pretplatničkog odnosa
- Potvrdu o boravištu, izdatu od strane teritorijalne nadležne stanice policije.
Diplomatska lica (pripadnici konzularnih odeljenja i ambasada):
- diplomatska lična karta.
Preduzeća:
- Rešenje o upisu u registar privrednih subjekata izdato od strane Agencije za privredne registre
- Karton deponovanih potpisa izdat od poslovne banke
- Potvrda o izvršenoj registraciji sa PIB brojem - poreski identifikacioni broj izdat od Republičke uprave javnih prihoda
- Lična karta potpisnika ugovora na uvid
Ukoliko ugovor sklapa direktor sa 2. strane Rešenja izdatog od strane Agencije za privredne registre, potrebna je lična karta na uvid. Ukoliko, pak, ugovor sklapa neko drugo lice, neophodno je da poseduje i ovlašćenje na memorandumu firme, overeno pečatom firme i potpisano svojeručnim potpisom odgovornog lica sa 2. strane rešenja o osnivanju iz Agencije za registre (ovlašćenje može da potpiše i neko drugo lice navedeno kao zastupnik u Agenciji za privredne registre, pod uslovom da nema nikakvo ograničenje). Ovlašćenje treba da sadrži sve podatke iz lične karte ovlašćenog lica-zastupnika
- Pečat za overu Ugovora.
Privatni preduzetnici:
- Rešenje o upisu u registar privrednih subjekata izdato od strane Agencije za privredne registre. Privatni preduzetnici koji nisu završili proces preregistracije podnose rešenje izdato od strane organa Opštinske uprave i potvrdu iz Agencije za privredne registre da su pristupili procesu preregistracije
- Potvrda o izvršenoj registraciji sa PIB brojem - poreski identifikacioni broj izdat od Republičke uprave javnih prihoda
- Ovlašćenje za lice koje u ime radnje zaključuje ugovor
- Lična karta potpisnika ugovora na uvid
- Karton deponovanih potpisa izdat od poslovne banke
- Pečat za overu Ugovora.
Trgovinska predstavništva:
- Registracija iz Ministarstva za trgovinu
- Ovlašćenje za lice koje u ime trgovinskog predstavništva zaključuje ugovor o pretplatničkom odnosu. Ovlašćenje mora biti overeno pečatom i potpisom lica ovlašćenog za zastupanje predstavništva. Ovlašćenje treba da sadrži sve podatke iz lične karte-pasoša ovlašćenog lica-zastupnika
- Karton deponovanih potpisa izdat od poslovne banke
- Pečat za overu Ugovora
Trgovinska predstavništva koja već imaju zasnovan pretplatnički odnos ne dostavljaju rešenje o registraciji.
Humanitarne organizacije i organizacije religioznog profila:
- Registracija za rad na teritoriji Srbije izdata od strane nadležnog ministarstva
- Ovlašćenje za lice koje u ime organizacije zaključuje ugovor o pretplatničkom odnosu. Ovlašćenje mora biti overeno pečatom i potpisom lica ovlašćenog za zastupanje organizacije. Ovlašcenje treba da sadrži sve podatke iz lične karte-pasoša ovlašćenog lica-zastupnika
- Karton deponovanih potpisa izdat od poslovne banke
- Pečat za overu Ugovora.
Humanitarne organizacije i organizacije religioznog profila koje već imaju zasnovan pretplatnički odnos ne dostavljaju rešenje o registraciji.
Ambasade:
- Pečat za overu Ugovora,
- Ovlašcenje za lice koje u ime ambasade zaključuje ugovor o pretplatničkom odnosu na memorandumu ambasade overeno od strane ambasadora ili sekretara ambasade
- Identifikacioni dokument ovlašćenog lica na uvid. -
Koji tarifni paketi su dostupni za poslovne korisnike?
Ponudu paketa za poslovne korisnike možete pogledati na stranici MOJA-FIRMA.
-
Kako da dobijem listing poziva?
Listing poziva možete pogledati putem portala i aplikacije Moj Telenor, za tekući i 11 prethodnih obračunskih perioda (za prethodni mesec je dostupna od 05. u tekućem mesecu). U slučaju da želite da poručite listing na kućnu adresu, to možete uraditi podnošenjem zahteva u Telenor prodavnici za tekući i 12 prethodnih obračunskih perioda ili poručivanjem preko govornog automata (IVR-a) za tekući i 5 prethodnih obračunskih perioda.
-
Gde mogu da koristim internet?
Na stranici Pokrivenost signalom možete pogledati koja su sve mesta pokrivena signalom Telenor mreže.
-
Kako da proverim da li je porudžbenica uspešno kreirana?
Po uspešno završenoj kupovini, na ekranu ćete dobiti poruku da je porudžbenica kreirana. Takođe, na email adresu koju ste uneli prilikom kreiranja porudžbenice dobijate obaveštenje o broju transakcije (ovo obaveštenje može biti isporučeno i u druge foldere email naloga, npr. „otpad“, „junk“...).
-
Kako da stupim u kontakt sa operaterom kada pozovem broj 9000?
Naš savet je da se prvo upoznate sa svim mogućnostima koje vam govorni automat pruža, jer putem njega možete besplatno, bez kontakta sa operaterom, realizovati najveći broj vaših zahteva i dobiti informacije o uslugama koje pružamo. Ako niste uspeli da čujete traženu informaciju ili Vam je potrebno dodatno objašnjenje, u okviru svake opcije imate mogućnost izbora tastera za razgovor sa operaterom.
Na primer: U glavnom meniju potrebno je izabrati taster 1 (informacije o Vašem računu) nakon čega će pored ostalih opcija biti dostupan i taster 0 za kontakt sa operaterom. -
Koja je cena pripejd paketa i šta sadrži?
Telenor pripejd plus paket je 500 RSD sa PDV-om, dok je Telenor pripejd paket 300 RSD sa PDV-om. Paketi sadrže:
- Vodič za korišćenje prepaid usluga
- Opšte uslove o korišćenju prepaid usluga GSM mreže javnih mobilnih telekomunikacija Telenor d.o.o.
Detalje paketa možete pogledati na stranici Pripejd tarifni paketi.
-
Kako da proverim listing putem portala Moj Telenor?
Video uputstvo će vas informisati kako da proverite listing za prethodnih pet meseci i tekući mesec. Posetite naš Youtube kanalu Telenora Srbije i video How to – Desktop listing poziva.
-
Kako da uključim/isključim obaveštenja o propuštenim pozivima?
Obaveštenje o propuštenim pozivima je besplatna usluga za sve korisnike. Uslugu možete aktivirati/deaktivirati na sledeće načine:
- Putem aplikacije Moj Telenor
- Putem portala Moj Telenor
- Pozivanjem Kontakt Centra ili dolaskom u bilo koju našu prodavnicu
Više informacija o usluzi možete pogledati na stranici Informacije o propuštenim pozivima.
-
Kojom brzinom mogu da surfujem internetom?
Kvalitet signala mreže da varira zavisno od uslova prodiranja signala i drugih faktora (konfiguracije zemljišta, trenutne opterećenosti bazne stanice preko koje se vrši konekcija itd.).
Na stranici Pokrivenost signalom imate mogućnost da unosom lokacije proverite pokrivenost mreže za osnovni i najbrži internet. -
Platio sam račun sa zakašnjenjem kako da izbegnem isključenje broja?
Svakog meseca 5 dana pre planiranog isključenja imate mogućnost zaštite broja preko aplikacije Moj Telenor ili pozivom govornog automata 0639000 i odabirom tastera 8. Mogućnost zaštite biće Vam ponuđena kao prva, odmah nakon obaveštenja „For English press 9“.
Izborom ove opcije broj će biti zaštićen od isključenja u naredih 5 dana, što je dovoljan period da se uplata proknjiži.
Potvrdu o realizovanom zahtevu dobićete putem SMS poruke. -
Kako da sakrijem identifikaciju odlaznog poziva?
U skladu sa potrebama možete koristiti privremeno ili trajno (permanentno) skrivenu identifikaciju.
Više informacija dostupno je na stranici Skrivanje identifikacije odlaznog poziva.
-
Kako da aktiviram novi pripejd broj?
Aktivaciju novog pripejd broja možete uraditi na sledeći način:
- pozivanjem govornog automata 912 ili 0639000
- pozivanjem ili slanjem SMS poruke ka bilo kom broju
- upitom stanja na kodu *121# -
Kako da poručim telefon za moj postpaid broj?
Ukoliko koristite postpaid broj i nemate ugovornu obavezu, putem web shop-a možete napraviti poružbenicu za uređaj.
Na stranici Webshop opšte informacije nalazi se uputstvo o tome na koji način možete izvršiti kupovinu, kao i objašnjenje o uslovima pod kojima je to moguće. -
Platio sam račun, kako da uključim broj nakon isključenja?
Kada je broj isključen najefiksaniji način da izvršite njegovo uključenje je preko aplikacije Moj Telenor ili da sa tog broja pozovete broj 0639000.
Po uspostavljanju veze prva opcija koja će biti ponuđena je taster 8, za uključenje broja. Po odabiru ovog tastera realizaciju uključenja možete očekivati u roku od 30 minuta i važi 5 dana. Ukoliko se u pomenutom vremenskom periodu uplata ne proknjiži broj će ponovo biti isključen.
Potvrdu o realizovanom zahtevu dobićete putem SMS poruke.
Usluga uključenja broja dostupna je ukoliko prethodno niste koristili uslugu zaštite od isključenja. Naknada za uključenje iznosi 299,00 dinara sa porezom i zadužuje se kroz naredni mesečni račun bez obzira da li ste koristili opciju "Uključenje na reč" ili je uključenje obavljeno po knjiženju uplate. -
Kako se tarifira internet konekcija?
Tarifiranje konekcije sa internetom vrši se prema količini prenetih podataka, a ne vremenu koje provedete na internetu. Svi postpejd paketi iz aktuelne ponude imaju uključen internet saobraćaj u okviru mesečne pretplate. Na taj način svaki naš korisnik ima prvoklasno iskustvo surfovanja internetom i korišćenja naprednih servisa. U svakom trenutku, u skladu sa Vašim potrebama, imate mogućnost aktivacije dodatnog internet saobraćaja. Više informacija možete pronaći na stanici Tarifni dodaci.
-
Kako da proverim kada mi ističe rok važenja dopune?
Proveru važenja dopune besplatno možete uraditi na sledeće načine:
- Putem aplikacije Moj Telenor
- Pozivanjem koda *121# dobijate povratnu informacija o rokovima za dopunu kredita. Ovaj način provere možete koristiti i u romingu, u mrežama koje podržavaju USSD servis, takodje besplatno.
- Pozivanjem govornog automata 0639000, odabirom tastera 1 i opcije 1, sa broja za koji želite da izvršite proveru -
Kako da platim račun?
Račun možete platiti:
- u bilo kojoj pošti ili banci na teritoriji Republike Srbije, originalnim računom ili nalogom za uplatu.
- putem Trajnog naloga
- u Telenor poslovnici
- putem aplikacije Moj Telenor
Ukoliko koristite uslugu E-račun uplatu računa možete izvršiti on line načinom plaćanja. -
Kako mogu da promenim broj koji koristim?
Zamena broja moguća je ukoliko koristite postpejd broj i realizuje se na sledeći način:
Fizička lica:
- Ličnim dolaskom u Telenor prodavnicu, pri čemu je od dokumenata potrebno dostaviti ličnu kartu na uvid
- Upućivanjem pisanog zahteva na broj fax-a 0639001 ili slanjem email-a na adresu servis@telenor.rs. Zahtev je potrebno da sadrži ime i prezime, poslednje tri cifre JMBG-a, kontakt telefon i potpis.
- Pozivanjem Kontakt Centra pri čemu će zahtev biti prosleđen nadležnoj službi.
Pravna lica:
- Zahtev možete poslati na fax 0639002 ili email adresu biznis.korisnici@telenor.rs, na memorandumu firme sa pečatom i potpisom odgovornog/ovlašćenog lica.
Naknada za zamenu broja iznosi 300 dinara sa PDV-om, i naplaćuje se kroz mesečni račun. -
Kojim platim karticama mogu izvršiti plaćanje?
Putem Web shopa plaćanje možete izvršiti VISA, MasterCard i DinaCard platnim karticama koje su izdate u Srbiji i namenjene za plaćanje putem interneta.
-
Uz koje tarifne pakete je moguće kupiti telefonske aparate?
Telefone je moguće kupiti uz pakete iz aktuelne ponude koju možete pogledati na stranici MOJA-FIRMA.
-
Kako da proverim koliko kredita imam?
Proveru stanja kredita možete dobiti besplatno na više načina:
- preko aplikacije Moj Telenor
- putem kratkih kodova
- pozivanjem govornog automata 0639000 i odabirom tastera 1 ili
- putem portala Moj Telenor
.
Kratke kodove za pripejd korisnike možete pogledati na stranici Kratki kodovi.
-
Kako da ukinem preusmerenja na telefonu?
Za ukidanje svih preusmerenja na Vašem aparatu potrebno je u okviru opcije DIVERT (CALL FORWARD ili CALL RELATED FEATURES) izabrati podopciju CANCEL ALL, ili dok se nalazite na osnovnom ekranu uneti šifru #002# i potvrditi je tasterom za poziv.
Detalje usluge možete pogledati na stranici Preusmeravanje poziva.
-
U kojem roku mogu da očekujem isporuku uređaja?
Isporuku možete očekivati u roku do 3 radna dana od trenutka odobrenja narudžbenice ili do 30 dana, ukoliko je u pitanju uređaj koji je u pristizanju ili trenutno nije raspoloživ u online prodavnici (za koji je urađena rezervacija). Ako poručujete uređaj koji trenutno nije raspoloživ, dobićete obaveštenje u najkraćem roku na e-mail uz koji ste kreirali nalog na portalu.
Isporuka uređaja moguća je samo na teritoriji Republike Srbije. -
Koje tarifne dodatke mogu da aktiviram na broju?
Ponudu postpejd tarifnih dodataka možete pogledati na stranici Postpejd tarifni dodaci, a za pripejd ponuda je dostupna na stranici Pripejd tarifni dodaci.
-
Kako da platim svoj račun online, putem eRačuna?
Na našem Youtube kanalu Telenora Srbije spremili smo detaljno video uputstvo How to – Plaćanje računa online.
-
Kako mogu da saznam IMEI broj telefona koji koristim?
Do ovog podatka možete doći vrlo jednostavno. Dovoljno je da na ekranu telefona ukucate šifru *#06#, potvrdite je zelenom slušalicom i kroz par trenutaka na ekranu dobijate traženu informaciju.
-
Šta je premium servis?
Premium servisi podrazumevaju poruke koje su poslate i primljene sa četvorocifrenih brojeva. Mogu se odnositi na razna glasanja, kvizove, nagradne igre, oglase ili provere bankovnog računa. Pored navedenog mogu biti i servisi za koje ste se prijavili na internetu a za koje primate obaveštenje putem SMS ili Wap push poruka.
-
Kako da izmenim vreme i adresu isporuke ili otkažem porudžbenicu?
Ukoliko niste u mogućnosti da primite pošiljku ili ste odustali od kupovine, na e-mail adresu webshop@telenor.rs možete poslati obaveštenje. Predlažemo da pre toga proverite status porudžbenice. Otkaz kupovine je moguć ukoliko je uređaj poslat, s tim što će kreiranje nove porudžbenice biti moguće nakon što kurir vrati uređaj.
-
Kako da promenim adresu na koju mi stiže račun?
Promenu adrese za dostavu računa možete realizovati:
- Putem portala Moj Telenor na putanji: Račun/ Detalji računa/ Adresa za dostavu računa, opcija promeni
- Pozivanjem Kontakt Centra na 0639000, u razgovoru sa Agentom
- Upućivanjem pisanog zahteva koji je potrebno da sadrži podatak o broju telefona, novoj adresi i zadnje tri cifre JMBG-a, na faks 0639001 ili mail adresu servis@telenor.rs
U Telenor prodavnici.
Savetujemo da aktivirate uslugu E-račun jer ćete na taj način, bez obzira gde se nalazite, račun uvek dobijati na jednom mestu. -
Kako da proverim stanje na računu?
Proveru stanja računa možete dobiti besplatno na više načina: aplikacije ili portala Moj Telenor, putem kratkih kodova ili pozivanjem govornog automata 0639000 i odabirom tastera 1.
Kratke kodove za postpejd i pripejd korisnike možete pogledati na stranici Kratki kodovi.
-
Da li mogu da koristim više tarifnih dodataka na svom broju?
Da, istovremeno korišćenje više različitih tarifnih dodataka moguće je na postpejd i pripejd brojevima.
-
Kako da prebacim dopunu sa jednog pripejd broja na drugi?
Uslove i načine kreditiranja pripejd brojeva možete pogledati na stranici Pošalji dopunu.
-
Kako da proverim stanje računa na Telenor Internet modemu?
Proveru stanja računa možete uraditi besplatno korišćenjem opcije za slanje poruka na samoj Telenor aplikaciji. Poruka se šalje na broj 9848 sa tekstom poruke STA. Ukoliko koristite tarifni paket Surfuj proveru možete uraditi na isti način, pri čemu je tekst poruke isti ali se šalje na broj 9000.
Kada ste u romingu poruka za proveru stanja saobraćaja naplaćuje se po cenovniku mobilnog operatora čiju mrežu koristite. -
Šta je to Kreditni Biro?
Kreditni biro je organizovan u okviru Udruženja banaka Srbije. Predstavlja centralni nacionalni registar podataka o novčanim obavezama i redovnosti fizičkih i pravnih lica u izmirivanju obaveza prema bankama, davaocima lizinga i drugim pružaocima usluga koje su odgovorne za tačnost i ažurnost podataka koji se iskazuju u izveštajima Kreditnog biroa.
-
Kako proveravam trenutno zaduženje dok sam u romingu?
U zemlji i inostranstvu proveru stanja možete uraditi besplatno putem aplikacije "Moj Telenor" i kratkih kodova Kratkih kodova.
-
Uz koji paket mogu da kupim broj?
Aktuelnu ponudu paketa možete pogledati na stranici Postpejd tarifni paketi.
Na ovoj stranici možete i proveriti koji paket najviše odgovara Vašim potrebama. -
Kako mogu da aktiviram/deaktiviram dodatke?
Aktivaciju i deaktivaciju dodataka možete uraditi na sledeće načine:
- Putem aplikacije Moj Telenor
- Putem portala Moj Telenor
- Putem kratkog koda *111#
- Pozivom govornog automata ili agenta na 063/9000.
- Dolaskom u Telenor prodavnicu -
Kako da zamenim ukradenu/ izgubljenu/ oštećenu pripejd karticu?
Zamenu kartice možete realizovati u bilo kojoj našoj prodavnici potpuno besplatno, pri čemu broj telefona ostaje nepromenjen. Uslove zamene kartice možete pogledati na stranici Zamena SIM kartice.
-
Kako da proverim stanje na računu?
Proveru stanja računa možete dobiti besplatno na više načina: putem aplikacije ili portala Moj Telenor, putem kratkih kodova, pozivanjem govornog automata 0639000 i odabirom tastera 1.
-
Kako da saznam da li mi je uplata proknjižena?
Po prenosu uplate na naš račun dobijate poruku na broj telefona za koji je izvršena uplata.
Pored poruke dostupni su i sledeći besplatni načini provere:
- putem aplikacije ili portala Moj Telenor
- Na govornom automatu 0639000, biranjem na tastera 1 a potom odabirom opcije 3
- Putem kratkog koda *411#. Ova usluga se može koristiti u romingu i to u onim mrežama koje podržavaju USSD servis. Korišćenje ove usluge u romingu je takođe besplatno. -
Kako da dopunim svoj pripejd broj?
Na našoj stranici Webshop opšte informacije možete pogledati na koji način elektronskim putem možete uneti dopunu.
Opšti uslovi kupovine dopune dostupni su na stranici Pripejd dopune. -
Kako se prikazuje trenutno zaduženje dok sam u romingu?
Obračun saobraćaja ostvarenog u roamingu radi se na osnovu izveštaja dobijenog od strane mobilnog operatora čiju mrežu koristite dok boravite u inostranstvu. Izveštaj se dobija u različitim vremenskim intervalima (nekoliko sati ili dana) pa samim tim prikaz trenutnog zaduženja nije moguć u realnom vremenu.
Preko aplikacije Moj Telenor možete koristiti brojač odlaznih/dolaznih poziva i poruka, kao okvirnu sliku trenutne potrošnje. -
Kako se naplaćuje pretplata za dodatak u mesecu u kojem uradim deaktivaciju?
Pretplata se uvek naplaćuje u punom iznosu jer saobraćaj iz dodatka važi do kraja meseca. Izuzetak je dodatak Međunarodni pozivi, gde popust na pozive prestaje da važi od trenutka deaktivacije dodatka.
-
Kako da preko vašeg web shop-a kupim novi broj i uređaj?
Video uputstvo (How To - Kupovina novog broja i uređaja) sa detaljnim prikazom kupovine novog broja i uređaja možete pogledati na Youtube kanalu Telenora Srbije.
-
Kako mogu promeniti paket koji trenutno koristim?
Promenu paketa možete besplatno realizovati putem portala
- putem portala Moj Telenor ili posetom jedne od naših prodavnica pri čemu je od dokumenata dovoljna L.K. (na uvid).
Spisak naših prodavnica dostupan je na stranici Telenor prodavnice.
Za broj sa ugovornom obavezom promena paketa može se realizovati isključivo u našim prodavnicama. Predlažemo da pre odlaska pozovete Kontakt Centar, 063 9000, kako bi od agenta dobili sve potrebne informacije o uslovima promene paketa.
Prilikom promene paketa nepotrošeni saobraćaj se briše. Promena je moguća jednom u toku obračunskog perioda. -
Kako da prijavim uznemiravanje na broju?
Prijavu uznemiravanja možete dostaviti na sledeći način:
- Putem email-a na adresu uznemiravanje@telenor.rs
- Slanjem fax-a na broj 0639001, za pravna lica 0639002
- Ličnim dolaskom u Telenor prodavnicu
Na dopisu potrebno je navesti Vaš broj telefona, broj telefona koji uznemirava i period na koji se uznemiravanje odnosi.
U situaciji da su pozivi upućeni sa skrivene identifikacije neophodno je navesti tačan datum i vreme poziva. Kod ove vrste uznemiravanja potrebno je da veza bude uspostavljena.
Pravno lice dopis dostavlja na memorandumu firme sa pečatom i potpisom odgovornog/ovlašćenog lica. -
Kako da prebacim broj na postpejd?
Prebacivanje broja možete uraditi u našoj prodavnici. Od dokumenata potrebna je Vaša lična karta koju dostavljete na uvid. Prilikom prebacivanja broja na postpejd zatečeni kredit na pripejdu prebacuje se u vidu akontacije na postpejd, tako što se korisniku umanjuje mesečni račun za iznos novca koji je imao na pripejdu.
Ukoliko broj na postpejdu želite da koristite kako pravno lice za realizaciju zahteva koristi se ista dokumentacija kao i kod sklapanja ugovora. -
Da li mogu da izvršim prenos vlasništva za svoj broj i kako?
Zahtev za prenos vlasništva možete podneti u bilo kojoj Telenor prodavnici. Od dokumenata je neophodna lična karta na uvid i prisustvo starog i novog vlasnika.
U situaciji kada je na broju aktivna ugovorna obaveza novi vlasnik potpisuje "Ugovor o ustupanju ugovora". U suprotnom, prethodni vlasnik se zadužuje za prevremeni raskid ugovorne obaveze. -
Kako da aktiviram govornu poštu?
Usluga govorne pošte je dostupna na svim brojevima.
Način aktivacije i uslove korišćenja dostupni su na stranici Govorna pošta.
-
Da li na pripejd broju mogu da sakrijem broj pri pozivanju?
Da, usluga je aktivna na svim pripejd brojevima.
U skladu sa potrebama možete koristiti privremeno ili trajno (permanentno) skrivenu identifikaciju.
Više informacija dostupno je na stranici Skrivanje identifikacije odlaznog poziva.
-
Na računu mi je prikazan prenos podataka preko interneta, a uslugu nisam koristio. Šta je u pitanju?
Potrebno je imati u vidu da aparati novije generacije, mogu vršiti konekciju na internet bez znanja korisnika. To se najčešće dešava ukoliko na aparatu postoje aplikacije i programi podešeni da se povremeno konektuju na internet u cilju ažuriranja podataka. Na ovo posebno treba obratiti pažnju ukoliko odlazite u roming, jer se prenos podataka naplaćuje po ceni mobilnog operatora čiju mrežu koristite dok boravite u inostranstvu, a u skladu sa roming tarifom aktivnom na broju.
-
Kako se obračunava saobraćaj u mesecu u kojem izvršim promenu paketa?
U mesecu kada ste promenili paket, pretplata i saobraćaj iz paketa obračunava se srazmerno broju dana korišćenja. Isto pravilo se primenjuje kod starog i novog paketa.
-
Kako registrovani pripejd broj da registrujem na drugo ime?
Registraciju broja na drugo ime možete realizovati u bilo kojoj našoj prodavnici, potpuno besplatno. Obavlja se uz lično prisustvo i starog i novog vlasnika, pri čemu je potrebno dostaviti ličnu kartu na uvid. Promena vlasnika može se uraditi 30 dana od registracije broja.
-
Stigao mi je visok račun. Da li mogu da ga platim u ratama?
Zahtev za plaćanje računa na rate možete podneti na sledeće načine:
- Pozivanjem Kontakt Centra na 0639000, u razgovoru sa operaterom
- Upućivanjem pisanog zahteva koji sadrži podatak o broju telefona i računu koji želite da platite u ratama. Zahtev upućujete na faks 0639001 ili mail adresu rate@telenor.rs
- U Telenor prodavnici -
Zbog čega su promocije različite za svaki broj?
Trudimo se da ponudu uvek prilagodimo potrebama svakog korisnika, kako biste mogli da po najpovoljnijim uslovima koristite saobraćaj koji Vam je najpotrebniji.
-
Izgubio sam ugovor kako mogu da dobijem kopiju?
Kopiju ugovora može preuzeti vlasnik broja uz ličnu kartu u poslovnici ili nam možete poslati zahtev na servis@telenor.rs Potrebno je da u mejlu navedete broj telefona na koji se ugovor odnosi, kao i poslednje tri cifre JMBGa vlasnika.
-
Da li mogu da kupim telefon bez promene paketa?
Ukoliko koristite paket koji nije u sklopu aktuelne ponude neophodna je promena.
-
Šta se dešava kada koristim SOS, a ne uplatim kredit posle petog dana?
U ovoj situaciji dolazi do onemogućavanja odlaznog saobraćaja, uključujući i promocije. Dovoljno je da kredit dopunite minimalnim iznosom, kako bi odlazni saobraćaj i promocije ponovo bile dostupne.
-
Izgubio sam račun kako mogu da dobijem kopiju?
Zahtev za ponovno slanje računa možete uputiti pozivom našeg Kontakt Centra na 063 9000 u razgovoru sa agentom, putem mejla servis@telenor.rs ili na našim zvaničnim stranicama na Facebook-u i Twitter-u. Neophodno je da nam navedete broj za koji je potrebna kopija, kao i poslednje tri cifre JMBG-a vlasnika.
Savetujemo i da se upoznate sa uslugom eRačun, putem koje će Vam računi uvek biti na jednom mestu i dostupni u svakom trenutku. -
Izgubio sam telefon, kako mogu da suspendujem broj, da ne dođe do neželjenih troškova?
Suspenziju broja možete u svakom trenutku uraditi pozivanjem našeg Kontakt Centra na broj 063 9000, na našim zvaničnim stranicama na Facebook-u i Twitter-u (radnim danima i subotom od 10 do 21h, nedeljom od 10 do 18h) ili posetom jedne od naših prodavnica. Neophodno je pripremiti poslednje tri cifre JMBG-a vlasnika broja i kontakt telefon. Ukoliko dolazite u prodavnicu, potrebno je da priložite ličnu kartu na uvid.
-
Kako mogu da saznam do kada traje ugovorna obaveza na mom broju?
Informacije o ugovornoj obavezi su dostupne na aplikaciji Moj Telenor, u sekciji Profil. Ukoliko datum nije naveden, ugovorna obaveza je istekla. Pored toga, možete se informisati u razgovoru sa agentom Kontakt Centra na broju 063 9000, putem mejla servis@telenor.rs ili na našim zvaničnim stranicama na Facebook-u i Twitter-u. Neophodno je da nam navedete broj telefona, kao i poslednje tri cifre JMBG-a vlasnika.
-
Kako mogu da saznam PUK1 i PUK2 za svoj broj?
Informacije o PUK kodovima za Vaš broju možete dobiti:
- preko Aplikacije Moj Telenor za postpejd korisnike
- Putem portala Moj Telenor putanja: Račun/Detalji računa
- Pozivanjem Kontakt Centra -
Kako da znam koji tarifni paket koristim?
Informacije o tarifnom paketu su dostupne na računu, kao i na aplikaciji Moj Telenor. Takođe, mi to možemo proveriti za Vas, potrebno je da nam se obratite:
-Na našim zvaničnim profilima na Facebook-u i Twitter-u.
-Pozivanjem Kontakt Centra na 063 9000 u razgovoru sa agentom.
-Na mejl adresu servis@telenor.rs.
Potrebno je da nam navedete broj za koji je potrebna informacija i poslednje tri cifre JMBGa vlasnika. -
Da li mogu koristiti zabranu pozivanja?
Telenor u okviru svoje ponude nema uslugu zabrane pozivanja.
-
Kako da podesim svoj telefon za korišćenje interneta?
Uz pomoć našeg Vizuelnog vodiča možete brzo i jednostavno podesiti svoj uređaj za korišćenje interneta. Video upustvo (How to - Vizuelni vodič) sa svim detaljima možete pogledati na Youtube kanalu Telenora Srbije.
-
Koji su parametri za podešavanje pristupa Internetu?
Za korišćenje interneta na telefonu potrebno je da imate aktivnu uslugu na broju i podešene parametre na telefonu.
Na stranici Podešavanja telefona pogledajte na koji način podesiti Vaš aparat.
Parametri za internet konekciju putem laptop i tablet uređaja:
- APN: net
- Username: telenor
- Password: gprs -
Prilikom plaćanja računa napisao sam pogrešan poziv na broj. Kako mogu to da ispravim?
U slučaju plaćanja računa sa pogrešnim podacima za uplatu, potrebno je da nam javite kako bismo izvršili potrebne korekcije. Možete nas kontaktirati:
-Na našim zvaničnim profilima na Facebook-u i Twitter-u
-Pozivanjem Kontakt Centra na 063 9000 u razgovoru sa agentom
-Na mejl adresu servis@telenor.rs.
Od podataka potreban je broj telefona na koji se odnosi uplata, poziv na broj koji ste uneli, tačan datum kada ste izvršili plaćanje i poslednje tri cifre JMBGa.
Čim uplata bude preknjižena, dobićete informaciju o tome SMS-om. -
Kako da proverim na šta je potrošen internet saobraćaj?
Ukoliko telefon podržava opcije Data Usage ili Data Sense (upotreba podataka, ako je telefon na našem jeziku) imate mogućnost najpribližnijeg uvida u potrošen internet saobraćaj. Osim toga, na portalu i aplikaciji Moj Telenor možete da za prethodni period proverite grafičku potrošnju MB po danima.
-
Da li mogu da primam pozive dok koristim internet?
Naravno, korišćenje interneta ne utiče na prijem poziva.
-
Šta da radim ako mi je usporena internet konekcija?
Ukoliko Vaš telefon ima mogućnost da koristi samo 3G (WCDMA) mrežu u podešavanju mreže potrebno je izabrati tu opciju.
Nakon toga, proverite da li su u podešavanju pristupne tačke (APN-a) upisani proxy adresa i port. Ukoliko jesu, obrisati ih. Ako telefon nema opciju za izmenu pristupne tačke, može se napraviti nova, unosom parametra:
- APN: internet
- korisničko ime: telenor i
- lozinku: gprs
Na kraju, neophodno je restartovati telefon i proveriti brzinu.
Za modem, probajte da prebacite modem u drugi slot na računaru. Aplikacija će se pokrenuti i reinstalirati i na tom slotu. Kada se to završi proverite koji tip mreže koji je odabran u podešavanju. Potrebno je da bude izabrana opcija samo WCDMA/UMTS.
Nema rezultata...